U bent hier:

14 nov te Oeselgem de Belgische notendag

07/10/2021

Zondag 14/11/21 wordt in Belgie een NOTENDAG te Oeselgem [Bart Van Parijs] georganiseerd Locatie bij PURFRUIT. De bijeenkomst gaat over de teelt en verwerking van wal-, hazelnoot, tamme kastanje en overige noten. Meer informatie volgt. Deze dag is laagdrempelig en staat open voor alle notenliefhebbers. Aandacht voor rassen, beoordelen van eigen vondsten, bezoek aan bio aanplant hazelaars en walnoten en respecteren van corona richtlijnen. www.purfruit.be 

Notendag op 14 november 2021 bij PURFRUIT, Neerhoek 7  8720 te Oeselgem, W. Vlaanderen van 09.00.u. tot 17.30.u. De toegans is 3 euro, er vindt proeverij plaats vandaar een kleine vergoeding voor de aangekochte noten. De vierde Vlaamse notendag gaat door op het biologisch zelfplukbedrijf van Bart en Nele. De NWG (notenwerkgroep) is aanwezig om te helpen.De aandacht gaat naar boomkwekerij, teelt, sortiment en verwerking van wal-, hazelnoten, tamme kastanje en overige noten. Wil je als bedrijf meedoen? Neem contact op met Bart Van Parijs (0499770320). De corona richtlijnen worden strikt gevolgd. Het zal grotendeels in openlucht gebeuren.Er zijn korte rondleidingen op het bedrijf. Je kan verschillende rassen proeven mits je een oordeel geeft en je eigen notenkraker meebrengt. De ontmoetingsplek van notentelers en -liefhebbers waar je in gesprek kan gaan. Heb je interessante zaailingen of rassen, breng ze mee en laat ze keuren. Wil je een goede noot laten enten dan kun je afspraken maken met een boomkweker. Heb je problemen met ziekten en plagen dan kun je raad vragen. Wil je noten of notenolie of andere notenproducten kopen dan kun je terecht. Het biowinkeltje en de cafetaria is open. Heb je nog suggesties of vragen? Geef een seintje. We zoeken nog verbeteringen van het sortiment en verwerkingsmogelijkheden van noten of de droge vruchten.Toegang is gratis.