U bent hier:

Tijd rijp voor revival van de walnoot

15/11/2021

Herman Janssen werkte zijn leven lang in de levensmiddelenindustrie. Met De Nootsaeck adviesgroep geeft hij studenten foodtechnologie van Hogeschool Van Hall Larenstein in Velp opdracht producten te ontwikkelen met walnotenperskoek. Dat werd een vegan walnotenkaas. En wellicht ook een walnotenspread. ‘Dit past heel goed in de eiwittransitie van dierlijke naar plantaardige eiwitten. ‘Het is tijd voor de revival van de walnoot’, zegt Herman Janssen uit Huissen monter. Hij heeft net uitgelegd dat noten, zoals walnoten en hazelnoten, een rol kunnen spelen bij het omschakelen van het eten van voedsel bestaande uit voornamelijk dierlijke eiwitten naar voedsel bestaande uit plantaardige eiwitten. ‘Het is een enorme omweg om dierlijke eiwitten te produceren via koeien, terwijl er in walnoten hartstikke mooie plantaardige eiwitten zitten.’ ‘De eiwittransitie is heel belangrijk om de uitputting van de aarde tegen te gaan’, vervolgt Herman. ‘Daarom zijn we aan het onderzoeken welke producten je van walnoten kunt maken naast walnotenolie. Dat doen we met steun van de provincie Gelderland in samenwerking met studenten foodtechnologie van Hogeschool Van Hall Larenstein in Velp.’ Lees meer van het artikel Walnootbomen in Nederland | Foodtechnology | De Nootsaeck (techgelderland.nl)